Pakowanie próżniowe worków Big Bag – Zalety stosowania
19 stycznia 2024
Wkłady do beczek z okrągłym zgrzewem – właściwości i zastosowanie
28 marca 2024
Show all

Dlaczego warto się zdecydować na worki Big Bag, a nie na kontener?

Podczas budowy domu, ale także w trakcie prac remontowych powstaje mnóstwo odpadów, które trzeba właściwie zagospodarować. Jeszcze do niedawna do tych celów powszechnie były wykorzystywane klasyczne kontenery. Okazuje się jednak, że elastyczne worki Big Bag cieszą się coraz większą popularnością. Doskonale bowiem się sprawdzają do przechowywania i wywozu odpadów remontowo-budowlanych. Co więcej, ich wypożyczenie, transport, a także ustawienie na placu budowy sprawia znacznie mniej problemów. Zatem, dlaczego warto zdecydować się na worki Big Bag, a nie na kontener?

Czym jest worek Big Bag?

Worki Big Bag to rodzaj trwałych i elastycznych kontenerów o niezwykle szerokim zastosowaniu. Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości są coraz powszechniej stosowane w branży budowlanej, ale z powodzeniem wykorzystuje się je również w rolnictwie, przemyśle spożywczym i chemicznym. Stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych, metalowych pojemników na odpady. Można je bowiem postawić praktycznie w każdym miejscu, nawet w centrum miasta, gdzie często ze względów administracyjnych niemożliwe jest ustawienie metalowego kontenera.

Zalety worków Big Bag

Jedną z największych zalet worków Big Bag jest ich ponadprzeciętna wytrzymałość. Te elastyczne kontenery są zrobione z polipropylenu. Materiał ten jest jednym z najpopularniejszych surowców wykorzystywanych do produkcji trwałych, odpornych na uszkodzenia opakowań. Dzięki temu worki polipropylenowe Big Bag świetnie nadają się do przechowywania i transportu rozmaitych materiałów budowlanych, w tym także tych sypkich, czy pylących.

Worki Big Bag doskonale się także sprawdzają jako kontenery na odpady remontowo-budowlane. Są niezwykle wytrzymałe i elastyczne. Mają ergonomiczny kształt i zostały tak skonstruowane, aby ich napełnianie i rozładunek nie sprawiał żadnych kłopotów. Co ważne, ich dostarczenie na plac budowy nie wymaga specjalistycznego transportu, który jest niezbędny w przypadku tradycyjnego, metalowego kontenera. Bez problemu można je przewieźć samochodem osobowym.

Rodzaje worków Big Bag

Producenci worków Big Bag oferują przeróżne ich rodzaje. Różnią się one nie tylko wymiarami i udźwigiem, ale także gramaturą materiału, z którego są one zrobione. Istotne są także różnice w ich konstrukcji. Co ważne, każdy rodzaj worka, ma inne, sprawdzone zastosowanie.

Najpopularniejsze i tym samym najczęściej wykorzystywane są worki wymiarach 90x90x120cm z płaskim dnem i dodatkowo zaopatrzone w cztery uchwyty. Ten model jest idealną alternatywą dla klasycznego kontenera. Powszechnie używa się go do magazynowania i transportu gruzu oraz odpadów remontowo-budowlanych. Można w nim również przechowywać ziemię, a także inne wilgotne produkty. Ten rodzaj worka Big Bag występuje również w wersji z otworem zasypowym i lejem spustowym. Do jego produkcji wykorzystywany jest polipropylen powlekany, a szwy są dodatkowo uszczelnione. Taki model znajduje zastosowanie w przypadku materiałów sypkich, czy też pylących.

Do pakowania oraz transportu gruzu, odpadów budowlanych, a także ziemi oraz materiałów sypkich stosuje się także Big Bagi o wymiarach 70x110x120cm. Ten model ma 4 praktyczne uchwyty i jest dodatkowo wyposażony w lej spustowy.

Worek Big Bag – doskonała alternatywa dla tradycyjnego kontenera

Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości worki Big Bag cieszą się coraz większą popularnością i z powodzeniem zastępują klasyczne kontenery. Za ich użyciem nie tylko przemawia łatwość ich pakowania oraz transportu, ale także korzystna cena wypożyczenia, jak również metoda dostarczania worków pod wskazany adres.

Zamówienie worków Big Bag na odległość nie stanowi najmniejszego problemu. Są one wykonane z elastycznego materiału i po złożeniu nie zajmują zbyt dużo miejsca. Z powodzeniem mogą być więc dostarczane pod wskazaną lokalizację przez wybraną firmę kurierską. Cena wyposażenia worka Big Bag jest też znacznie niższa niż klasycznego kontenera, co jest niewątpliwą zaletą. Nie ma też większego problemu z transportem worków wypełnionych gruzem czy też innymi odpadami remontowo-budowlanymi, choć podczas przewożenia muszą być one prawidłowo zabezpieczone.

Aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji, pełne worki Big Bag powinny być zabezpieczone za pomocą specjalnych pasów. Zaleca się, aby były one transportowane na paletach, pod którymi ułożone zostały maty. Dodatkowo worki należy przykryć kartonami, a wzdłuż nich rozłożyć otoczone kartonami nadmuchiwane poduszki. Prawidłowo zabezpieczone elastyczne kontenery nie stanowią żadnego zagrożenia i mogą być bezpiecznie przewożone.

Worki Big Bag to aktualnie najlepszy sposób przechowywania i transportu rozmaitych odpadów remontowo-budowlanych. Z powodzeniem zastępują klasyczne, metalowe kontenery. Nie można się temu specjalnie dziwić, że stają się one coraz powszechniejsze na placach budowy.

video
play-sharp-fill