O firmie

Historia

Paktainer sp. z o. o. od 1990 produkuje najwyższej jakości kontenery elastyczne - Big Bags (ang. FIBC) przeznaczone do pakowania i przechowywania materiałów sypkich. Fakt ten stawia firmę wśród pionierów tej branży w Polsce. Od początku swojej działalności kierowaliśmy naszą ofertę zarówno na rynek krajowy, jak i na wymagający rynek Unii Europejskiej. Obecnie ponad połowa produkcji trafia na eksport. Dostarczanie naszych wyrobów do szerokiego spektrum firm zarówno pod względem specyfiki branżowej jak i ich wielkości pozwoliło nam zdobyć bogate doświadczenie, które umożliwia opracowanie optymalnego opakowania dla każdego klienta. Na zamówienie klientów, wykonujemy także pokrowce oraz wszelkiego rodzaju torby do pakowania materiałów niesypkich.

Obszar działania

Paktainer koncentruje się głównie na produkcji big bagów 4 uchwytowych, w szczególności dla branży spożywczej. Silnie rozwijamy także technologię związaną z produkcją wkładów, w tym do pakowania próżniowego i w zmodyfikowanej atmosferze. Pełnię naszych możliwości demonstrujemy szczególnie w przypadkach, kiedy potrzebna jest niestandardowa konstrukcja opakowania i szybkość działania.

Kontenery elastyczne big bags mają zastosowanie w transporcie i składowaniu wszelakich materiałów sypkich, począwszy od artykułów spożywczych, po materiały niebezpieczne (UN). W zależności od konstrukcji uchwytów wyróżnia się big bagi 1, 2 i 4 uchwytowe.

Big bagi są powszechnie stosowane w branży chemicznej, spożywczej, farmaceutycznej, budowlanej, rolnej i wydobywczej. W zależności od właściwości chemiczno-fizycznych pakowanych substancji, oferujemy big bagi zwane także DPPL do pakowania materiałów standardowych, big bagi do pakowania materiałów niebezpiecznych ze znakiem UN, big bagi typu B antystatyczne oraz big bagi Typu C odprowadzające ładunki elektrostatyczne. Działanie naszej firmy opiera się na systemie jakości ISO 9001 i BRC IoP. Wszystkie działania począwszy od przyjęcia zamówienia, poprzez produkcję i logistykę są ściśle monitorowane oraz kontrolowane, tak aby zapewnić jak najlepszą jakość gotowych big bagów. Ponadto posiadamy odpowiednie certyfikaty upoważniające do produkcji opakowań o określonym przeznaczeniu.

Wartości

Wykwalifikowana i doświadczona kadra, stale powiększany park maszynowy, długoletnie relacje z dostawcami komponentów jak i wypracowane przez lata procedury powodują, że każde opakowanie, które opuszcza nasz zakład produkcyjny jest najwyższej jakości i w pełni gwarantuje swoją niezawodność. Ponad 25 lat doświadczenia pozwala nam na realizację nawet najbardziej nietypowych i wymagających kontraktów.

video
play-sharp-fill